Zintegrowany Raport Roczny Grupy Kapitałowej LOTOS 2016

Więcej niż praca. Sport i zdrowy tryb życia

  • Nasza załoga zajęła III miejsce na prestiżowych regatach Sailbook Cup 2016.
  • Grupa LOTOS otrzymała nominację w ramach plebiscytu „The Champ Awards” w kategorii „kampania reklamowa z piłkarzami reprezentacji Polski i Robertem Kubicą”.

Oferujemy pracownikom możliwość udziału w wielu inicjatywach, które promują sport i zdrowy tryb życia. Nasze podejście do tego obszaru silnie uwzględnia fakt, że codzienna witalność pracowników przekłada się pozytywnie na ich życie zawodowe i jakość wykonywanej pracy. To wymierna wartość dla spółki, korzysta na tym również rodzina i szersze otoczenie pracownika.

Na morzu. III miejsce w regatach Sailbook Cup 2016

Żeglarze z TKKF LOTOS odnieśli na jachcie „Odyssei” największy sukces w historii sekcji żeglarskiej TKKF – zajęli trzecie miejsce w klasie KWR1 prestiżowych regat Sailbook Cup 2016. To najdłuższe regaty w kraju i drugie w akwenie Morza Bałtyckiego.

W skład załogi „Odyssei” wchodzili pracownicy spółek Grupa LOTOS i LOTOS Serwis. Pokonali oni ponad 600 mil morskich na trasie: Sopot – Gotlandia – wysepka Gotska Sandön – Sopot.

Ten sukces zainspirował innych naszych pracowników do zainteresowania się żeglarstwem:

Pod koniec sezonu żeglarskiego (październik) liczba dni czarterowych, w których pracownicy w 2016 r. korzystali z jachtów TKKF to 317, w tym aż 88 należało do jachtu „Odyssea”, pływającego po pełnym morzu.

O popularności żeglarstwa wśród pracowników świadczy też ich udział w II regatach o przechodni puchar Prezesa Grupy LOTOS. Zgłosiło się aż 8 załóg.

Realizowanie żeglarskiej pasji przez pracowników jest możliwe, dzięki flocie TKKF – 5 jachtom śródlądowym oraz 1 pełnomorskiemu. Aby zachęcić do korzystania z dostępnych jednostek szersze grono pracowników i ułatwić im zdobycie niezbędnych uprawnień, sekcja żeglarska regularnie organizuje szkolenia lub pomaga w ich organizacji. W 2016 r. wzięło w nich udział 20 osób.

Bieg z mistrzem. LOTOS Running Team 

Sekcja biegowa Running Team to tylko jedna z opcji zajęć, jakie oferuje TKKF, ale wśród naszych pracowników bardzo popularna. Czynnie udziela się w niej blisko 60 osób, które w 2016 r. wystartowały 549 razy w 288 imprezach biegowych i multisportowych. We wszystkich dyscyplinach pokonały one ponad 11 000 km. Aby zachęcić jeszcze więcej osób do aktywności fizycznej, zorganizowaliśmy trening z zawodowcem, Marcinem Świercem, potrójnym mistrzem Polski w biegach górskich na długim dystansie. Trening dla pracowników, poprzedzony biegowymi wskazówkami zawodnika, odbył się na pagórkowatych trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zorganizowaliśmy też spotkanie z całym teamem biegowymi Marcina Świerca – goście opowiedzieli o skyrunningu, czyli ekstremalnej formie biegów wysokogórskich. Przygotowania zawodnika wspierała Grupa LOTOS.

Rowerem, czyli European Cycling Challenge

W 2016 r., dzięki wynikowi naszych pracowników, Gdańsk ponownie zdobył tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy, w ramach European Cycling Challenge, czyli rowerowej rywalizacji miast. 

46 rowerzystów z Grupy Kapitałowej LOTOS przejechało 51994 km, czyli okrążyło Ziemię z dużą nawiązką.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie opinii o naszym Raporcie
Zaczynamy Nie teraz